دهواری خبر داد:

کاروان علمی و آموزشی "هجرت امید" به منطقه مرزی بم پشت اعزام شد + گزارش تصویری

تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۱
Share/Save/Bookmark
امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان منادیان خدمت در مناطق محروم و دور افتاده مرزی این شهرستان در قالب طرح "کاروان هجرت امید" با هدف کمک به رفع بخشی از نیاز علمی و آموزشی مردم منطقه بویژه در مناطق روستایی و دور افتاده مرزی، آغاز به کار کردند.
 
به گزارش بلوچ پرس، مدیر جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان با اشاره بر اینکه فراگیری اصول اولیه امداد و نجات در جوامع امروزی ضروریت انکار ناپذیر بوده و آموزش خانه به خانه و پوشش و فراگیری همه جانبه اصول امدادی از اهداف این جمعیت می باشد، خاطر نشان کرد: در این دوره که شش امدادگر خواهر مشارکت دارند آموزشهای اولیه امداد و نجات به روستاییان و عشایران آموخته خواهد شد.
بهمن دهواری میزان دوره زمانی این دورها را در هر روستا سه روز اعلام کرد که با مساعدت دهیاران و شوراهای اسلامی کلاس ها دایر خواهد شد.
وی افزود: روستاهای مرزی قلعه ماشکید و آسکاندشت دو نقطه آغازین این طرح بوده و امید است تا پایان مرداد ماه هموطنان روستایی و عشایری زیادی بتوانند در محل زندگی خویش آموزش های اولیه امدادی را فرا بگیرند.
دهواری برگزاری کلاس های فرهنگی چون آموزش نماز و کتابخوانی را از دیگر برنامه های جانبی گروه هجرت امید جمعیت هلال احمر شهرستان سراوان عنوان کرد.
 
کد مطلب: 30703
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.