امید اهل سنت به دولت تدبیر و امید با عدم دعوت مولانا عبدالحمید در مراسم تحلیف رییس جمهوری دوازدهم از بین رفت

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷
Share/Save/Bookmark
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در سیستان و بلوچستان گفت: امید اهل سنت به دولت تدبیر و امید با عدم دعوت مولانا عبدالحمید از شخصیت های برجسته اهل سنت کشور در مراسم تحلیف رییس جمهور دوازدهم از بین رفت.
 
محمد ابراهیم رودینی در گفتگو با بلوچ پرس با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهور دوازدهم، افزود: متاسفانه مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان که یکی از علمای برجسته اهل سنت ایران و جهان محسوب می شود در مراسم تحلیف از سوی مجلس شورای اسلامی که میزبانی مراسم را بر عهده داشته دعوت نشده است.
رودینی ادامه داد: همه ما نیک می دانیم که شخص مولانا عبدالحمید نقش مهمی در رای آوری و پیروزی رییس جمهور دوازدهم در میان اقلیت پرجمعیت اهل سنت داشته است.
وی اظهار داشت: اهل سنت سراسر کشور انتظار داشتند که حداقل یکی از بزرگان اهل سنت در مراسم تنفیذ و تحلیف رییس جمهور دعوت شوند ولی این امر از سوی مسئولین برگزار کننده مراسم محقق نشده است.
رودینی بیان کرد: احزاب اصلاح طلب که نقش پر رنگی در قانع کردن مولانا عبدالحمید برای حمایت از حسن روحانی داشتند حال هیچ پاسخی برای این نگاه تبعیض آمیز به مردم و شخص ایشان ندارند.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در استان سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به استفاده فعالین اهل سنت در کابینه دولت جدید گفت: انتظار جامعه اهل سنت از رییس جمهوری دوازدهم استفاده از شایستگان و فعالین بزرگترین اقلیت کشور در کابینه دولت دوازدهم است که اتفاق و برخورد امروز، فعالین اصلاح طلب استان را نگران انتخاب های آینده کرده است.
کد مطلب: 31259
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.