۳
 

ترشی سازی "صدگنج" شهرستان قصرقند تولیدات خود را به صورت آزمایشی وارد بازار کرد

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۷
Share/Save/Bookmark
در راستای شناسایی و استفاده بهینه از منابع موجود ، کارگاه ترشی سازی صدگنج در شهرستان قصرقند برای اولین بار افتتاح شد.
 
به گزارش بلوچ پرس، در همین رابطه با مدیر این کارگاه مهندس عبدالرحمن سلامی مصاحبه ای داشتیم.
خبرنگار بلوچ پرس: آقای سلامی لطفا در ابتدا توضیحاتی در مورد کارگاه تولیدی تان بفرمائید و اینکه چطور این کار را شروع کردید.
مهندس سلامی: با عرض سلام خدمت هموطنان عزیزم ، ما با شناسایی پتانسیل منطقه و با هدف کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای بانوان ، این کارگاه را با حمایت فرماندار محترمه و همچنین مدیریت محترم جهاد کشاوزی شهرستان قصرقند در بهار 94 جهت تولید انواع ترشی محلی انبه و همچنین انواع ترشی لیمو ایجاد کردیم.
خبرنگار بلوچ پرس: شما در مورد کارآفرینی و ایجاد اشتغال صبحت کردید لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدهید.
مهندس سلامی: بله ، همانطور که میدانید ترویج کسب و کار های کوچک و زودبازده یکی از راه های موثر و کم هزینه برای ایجاد اشتغال می باشد. ما با ایجاد این کارگاه توانستیم زمینه اشتغال فصلی 6 شش نفر از بانوان محترم سرپرست خانوار را ایجاد کنیم.
خبرنگار بلوچ پرس: ظرفیت تولید ترشی با توجه به محصول انبه در منطقه  چقدر است و بازار محصولات شما کجاست ؟
مهندس سلامی: خوشبختانه شهرستان قصرقند محصول انبه فراوانی دارد ولی متاسفانه برای مردم منطقه سوددهی آنچنانی ندارد چون بعد از برداشت اکثر آن  به صورت محصول خام به شهرها و استان های همجوار صادر میگردد. راهکار برون رفت از این وضعیت ایجاد صنایع تبدیلی با حمایت سازمان های ذیربط است. ترشی محلی قصرقند بین هموطنانمان معروف است و مشتریان خاص خود را دارد ما برای اولین بار در منطقه این محصول را به صورت بسته بندی های بهداشتی با برند صدگنج  و در اندازه های مختلف عرضه کرده ایم . ضمنا محصولات ما به شهرها و همچنین  استان های همجوار نیز صادر می شود.
خبرنگار بلوچ پرس: برنامه شما برای این کسب و کار در آینده چیست؟
مهندس سلامی: امیدواریم  بتوانیم با بازخوردهایی که از مشتریان عزیز دریافت می کنیم این محصول را با کیفیت هر چه بهتر و متناسب با ذائقه  های مختلف به هموطنان عزیزمان عرضه کنیم و همچنین با حمایت سازمان های ذیربط در جهت توسعه این کسب و کار به صورت نیمه صنعتی یا صنعتی بتوانیم در راستای ایجاد اشتغال گامی هر چند کوچک برداشته باشیم.
کد مطلب: 30738
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.
 
amir
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۱۸ ۱۴:۳۲:۱۳
من از 2 نوعش خوردم خیلی خوشمزه است
 
mohammadakbar
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۰۲ ۲۲:۱۰:۴۹
سلام
پتانسیل های زیادی در منطقه وجود دارد که می شود با راهنمایی های نخبگان کشور پتاسیل ها را شناسایی و با بکارگیری توانایی های منطقه در جهت توسعه تلاش کرد و باعث ایجاد شغل گردید. از مسولین تقاضا میشود کارافرینان و نخبگان کشوری را برای آموزش و ترویج فرهنگ کار و شناسایی پتانسیل ها دعوت کنند.
 
saeid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۲۲ ۱۲:۵۹:۵۵
سلام
ترشی نوع سرکه ای بسیار خوشمزه بود
آرزوی موفقیت در این کار را برای شما دارم