۳
 
محمدسعید اربابی خبر داد:

تصویب کلیات طرح ایجاد منطقه آزاد سیستان / جزئیات طرح فردا بررسی می شود

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۸
Share/Save/Bookmark
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ با توجه به اینکه منطقه آزاد اروند چند سال قبل با شرایط مشابه منطقه آزاد سیستان در مجلس تصویب شده بود، هیئت رئیسه مجلس پذیرفت که لایحه ایجاد این منطقه آزاد نیاز به دو سوم آرا ندارد و بر اساس آرای صبح کلیات آن مورد تصویب است.
 
به گزارش بلوچ پرس، محمد سعید اربابی افزود: کلیات ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری و 82 منطقه ویژه اقتصادی هفته قبل در کمیسیون اقتصادی مجلس با 100 درصد آرا تصویب شد اما این لایحه امروز در صحن علنی مجلس به دلیل آنکه از نظر هیئت رئیسه مغایر با قانون برنامه پنجم توسعه تشخیص داده شده بود نیاز به دو سوم آرا داشت که علی رغم کسب بیش از 50 درصد آرا، نتوانست دو سوم آرا را بدست آورد.
وی با بیان اینکه پس از اختلاف هیئت رئیسه بر سر نیاز به دوسوم آرا یا بیش از 50 درصد آن، جلسه ای تشکیل شد، افزود: پس از تشکیل جلسه عصر امروز و قانع شدن هیئت رئیسه برای عدم نیاز به دو سوم آرا، کلیات لایحه ایجاد منطقه آزاد زابل و شش منطقه آزاد دیگر به همراه 82 منطقه ویژه اقتصادی بر اساس آرای موافق صبح به تصویب رسیده است.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه منطقه آزاد اروند نیز با داشتن شرایط مشابه مناطق آزاد زابل و شش منطقه آزاد دیگر در چند سال قبل به تصویب مجلس رسیده بود، هیئت رئیسه مجاب شد که این لایحه مغایرتی با قانون برنامه پنجم توسعه نداشته و نیاز به دو سوم آرا نیز ندارد.
اربابی اضافه کرد: با توجه به کسب بیش از 50 درصد آرای موافق در جلسه علنی صبح امروز، کلیات منطقه آزاد زابل از نظر مجلس تصویب شده و از فردا جزئیات آن در صحن علنی بررسی می‌شود.
کد مطلب: 31206
مرجع : ایسنا
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.
 
از چابهار به زابل رفتي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۰-۰۱ ۰۸:۲۹:۴۸
متاسفم برا مردم حوزه شما . تاييد نميشي خودشيريني نكن
 
United States
۱۳۹۴-۱۰-۰۳ ۱۲:۴۷:۱۵
ادم از دست این نماینده خندش میگره....کار دیگران میکنند اقا خود شیرینی مکنه...مشکلات حوزه خودشو فراموش کرده..
 
یک شهروند ایلامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۰-۰۴ ۱۰:۵۴:۱۴
درود بر غیرت شجاعت شما بردار گرامی