گزارش اختصاصی بلوچ پرس از افتتاح 10 بیمارستان صحرایی در استان سیستان و بلوچستان؛

فرمانده قرارگاه قدس: حدود 1060 پزشک متخصص و فوق تخصص برای فعالیت و خدمات رسانی در این 10 بیمارستان صحرایی خریداری کرده ایم / وزیر بهداشت: مردم و خیرین با خرید تجهیزات پزشکی برای استقرار در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی دولت را در زمینه بهداشت و درمان یاری کنند

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۶
Share/Save/Bookmark
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور گفت: بیمارستان های صحرایی بسیار پیشرفته با حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص از سراسر کشور و با دارا بودن قسمت های رادیولوژی، سونوگرافی و بخش عمل جراحی در استان سیستان و بلوچستان راه اندازی شده است.
 
به گزارش بلوچ پرس، سردار محمد مارانی ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت به مردم شریف استان سیستان و بلوچستان، افزود: افتتاح رسمی 10 بیمارستان صحرایی امروز با حضور وزرای کشور و بهداشت و درمان، مسئولین استانی، کشوری و لشکری در مناطق مختلف جنوب شرق کشور به همت نیروی زمینی سپاه انجام شده است.
سردار مارانی اظهار داشت: این 10 بیمارستان صحرایی با امکانات بسیار مناسب و ارزشمند از قبیل اتاق عمل، بستری زنان و مردان، اورژانس، سونوگرافی، ارتوپدی، دندانپزشکی و داروخانه راه اندازی شده اند که همه این امکانات در همه این بیمارستان ها در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: حدود 1060 پزشک متخصص و فوق تخصص برای فعالیت و خدمات رسانی در این بیمارستان ها خریداری کرده ایم که با تمام توان در حال انجام خدمات رسانی درمانی به مردم این خطه از کشور می باشند.
وی با بیان اینکه قبلا هم نیروی زمینی سپاه تعداد 19 بیمارستان صحرایی در نقاط مختلف کشور راه اندازی کرده، بیان کرد: این برای اولین بار است که سپاه پاسداران 10 بیمارستان صحرایی فوق پیشرفته در یک زمان و در یک استان راه اندازی کرده است که بزرگترین پروژه سپاه در بحث بهداشت و درمان می باشد.
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق با بیان اینکه تمام خدمات ارائه شده به مردم رایگان انجام می شود، تصریح کرد: با توجه به اینکه مسافت شهرهای استان به مرکز استان حدود 800 تا 900 کیلومتر می باشد و استفاده از امکانات بهداشتی برای مردم نقاط دوردست سخت می باشد ما حدود 10 بیمارستان در تمام نقاط استان راه اندازی کردیم که مردم عزیز استان بتوانند برای درمان به پزشکان متخصص و فوق تخصص این بیمارستان ها مراجعه کنند.
وزیر بهداشت و درمان نیز در حاشیه افتتاح بیمارستان صحرایی بخش پارود از توابع شهرستان سرباز در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس، اظهار داشت: امکانات، تجهیزات و پزشکان متخصص و فوق تخصص حاضر در بیمارستان های صحرایی با توجه به جمعیت مناطق مختلف سیستان و بلوچستان بسیار کم می باشد و تمام تلاش خود را می کنیم که در طی روزهای آینده به تعداد پزشکان و امکانات و تجهیزات بیافزاییم.
دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی افزود: اقدامات و فعالیت های سپاه پاسداران در زمینه بهداشت و درمان و خدمات رسانی درمانی به مناطق محروم کشور قابل تقدیر است و با کمک سپاه توانسته ایم به بسیاری از مناطق محروم و غیر محروم کشور خدمات رسانی کنیم.
دکتر هاشمی با اشاره به کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در شهرستان های استان سیستان و بلوچستان، بیان کرد: همه ما نیک می دانیم که درآمد دولت با توجه به تحریم های اخیر بسیار کاهش یافته و دولت به تنهایی نمی تواند به نحو احسن به مردم این استان در بحث بهداشت و درمان خدمات رسانی کند و درخواست بنده این است که مردم و خیرین با خرید تجهیزات پزشکی برای استقرار در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی دولت را در این زمینه یاری کنند.
کد مطلب: 31214
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.