رئیس اداره شیلات بریس چابهار: حوضچه بندر صیادی بریس نیازمند لایروبی فوری است

تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۸
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره شیلات بریس چابهار گفت: حوضچه بندر صیادی بریس چابهار به دلیل جمع شدن گل و لای فراوان نیازمند لایروبی فوری است.
 
عطاالله رئیسی در گفتگو با بلوچ پرس با اشاره به وضعیت صید و صیادی در بندر بریس افزود: در بندر صیادی بریس بیش از 4 هزار نفر با اتسفاده از 141 فروند فروند لنج و تعداد 264 فروند قایق مشغول صید و صیادی می باشند.
رئیسی ادامه داد: مردم بریس عشق و علاقه خاصی نسبت به ماهیگیری دارند که با این حال صید و صیادی با همت و تلاش‌ های بی‌ وقفه اهالی رواج دارد.
وی بیان کرد: متاسفانه به دلیل جمع شدن گل و لای فراوان در حوضچه بندر صیادی بریس، صیادان با مشکل جدی ای مواجه هستند.
وی اظهار داشت: عدم لایروبی بندر بریس به حدی رسیده که در مواقع جزر و مد دریا لنج ها و قایق ها به طور کامل بر روی گل قرار گرفته و زمین گیر می شوند که در این بین خیلی از لنج ها برای ادامه فعالیت به بنادر اطراف منتقل شده اند.
رئیسی بیان کرد: اسکله بندر صیادی بریس از نوع سنگی و بتنی و موج شکن آن بطول 594 متر، پهلوگیری اسکله 160 متر، بازوی فرعی 95 متر و وسعت حوضچه آن 25 هکتار است.
رئیس اداره شیلات بریس چابهار در پایان گفت: امید است اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان و دستگاه های دست اندرکار اقدامات و پیگیری های لازم را جهت لایروبی این بندر صیادی انجام دهند.
کد مطلب: 31472
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.