بخش دوم تجهيزات بندر چابهار به ارزش ۴ میلیون یورو از کشور فنلاند بارگیری شد

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۴
Share/Save/Bookmark
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت : تجهیزات وارد شده کنونی که شامل ۱۳ دستگاه انواع تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری با ۲۹ دستگاه کانتینر ۴۰ فوتی شامل ۴ دستگاه ریچ استاکر ، ۸ دستگاه امتی استاکر و یک دستگاه لیفتراک ۲۰ تنی بوده که نقش اساسی و مکمل را در عملیات بندری ایفا می نماید.
 
به گزارش بلوچ پرس،بهروز آقایی با بیان این مطلب افزود: استفاده از زیرساختهای کلان ایجاد شده بندری در فاز اول طرح و توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در جذب بار و کالا و تسریع در فرآیند های تخلیه و بارگیری را میسر خواهد ساخت.
آقایی اظهار داشت: با توجه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری و دولت محترم به توسعه سواحل مکران و بندر چابهار بعنوان محرک توسعه محور شرق و استانهای جنوب شرق کشور امروز با پیگیری سازمان بنادر و دریانوردی و تامین پارت دوم محموله تجهیزات تخلیه و بارگیری به ارزش ۴ میلیون یورو از کشور فنلاند، گام اساسی دیگری در مسیر بهره برداری هر چه سریعتر از این طرح ملی برداشته شده و امکان ارائه خدمات مناسب به صاحبان کالا و خطوط کشتیزانی فراهم گردیده است.
وی خاطر نشان کرد: ورود این تجهیزات تسریع در فرآیندهای تخلیه و بارگیری در بندر چابهار را در پی خواهد داشت.
وی توسعه بندر چابهار را نیاز مبرم منطقه و کشور دانست و گفت : افتتاح فاز اول طرح و توسعه بندر شهید بهشتی و بهره گیری از تجهیزات مدرن امروزی علاوه بر بهبود کیفیت فرآیند های تخلیه و بارگیری افزایش رضایت صاحبان کالا، تجار و خطوط کشتیرانی را در پی خواهد داشت.
کد مطلب: 31489
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.