امام جمعه شهرستان نیکشهر:

اگر جامعه ای امنیت نداشته باشد حالت خفگی پیدا مى ‏كند

تاریخ انتشار : جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۵
Share/Save/Bookmark
امام جمعه شهرستان نیکشهر با بیان اینکه امنیت مثل هوا براى انسان به طور مستمر لازم است، گفت: اگر جامعه ای امنیت نداشته باشد حالت خفگی پیدا مى‏ کند.
 
حجت الاسلام احمد لطفیان سرگزی در گفتگو با بلوچ پرس ضمن فرارسیدن ماه محرم و تسلیت شهادت امام حسین (ع) با بیان اینکه کربلا صحنه مقابله اسلام با کفر است، گفت: عاشورا را زنده نگه داریم كه با نگه‏ داشتن عاشورا اسلام آسیب نخواهد دید.
حجت الاسلام لطفیان سرگزی با اشاره به تشیع با شکوه پیکر شهید محسن حججی افزود: اخلاص، نیت پاک و به‏ موقع حرکت کردن این جوان و نیاز جامعه به این‏گونه شهادت ها موجب شده است که خداوند متعال نام این شهید را اینگونه بلند کند.
وی همچنین با اشاره به لزوم اهتمام جامعه و هیأت‌ های مذهبی به ترویج امر به معروف و نهی از منکر، افزود: در روایت داریم که تمام کارهای نیک در برابر امر به معروف و نهی از منکر همانند آب کمی در کنار دریای بزرگ است و این واجب الهی از کارهای نیک بسیاری که مردم انجام می‌دهند بالاتر است و از کسانی باشیم که به این فریضه عمل می‌کنند.
وی بیان کرد: امام حسین (ع) با عده كم، همه‏ چیزش را فداى اسلام كرد؛ مقابل یك امپراتورى بزرگ ایستاد و "نه" گفت که این "نه" همه جا باید محفوظ بماند.
وی تصریح کرد: كربلا صحنه‏ مقابله اسلام با كفر، مقابله عدل با ظلم، مقابله عدد كم با ایمان زیاد در مقابل عدد زیاد با بى ‏ایمانى بود، نه از جمعیت كم بترسیم و نه از شكست که شكستى در كار نیست، وقتى كار براى خدا باشد، شكست در آن نیست، كشته شویم، بهشتى هستیم، بكشیم هم بهشتى هستیم.
امام جمعه نیکشهر در پایان با اشاره به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی و تشکر از خدمات آن ها، گفت: وجود نیروى انتظامى باید احساس امنیت را در مردم به ‏وجود آورد که این شأن نیروى انتظامى در نظام جمهورى اسلامى است.
کد مطلب: 31493
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.