انتخاب استاندار سیستان و بلوچستان؛قربانی اختلافات عمیق احزاب و جریان ها و کاسبان سیاسی

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱
Share/Save/Bookmark
در حالی که بنا به اعلام رسانه ای وزیر کشور قرار بود تکلیف استانداران جدید دولت دوازدهم تا پایان شهریور ماه سالجاری مشخص شود اما متاسفانه با گذشت موعد اعلام شده تاکنون مدیریت 19 استان کشور همچنان بلاتکلیف باقی مانده است و روزانه آنچه نصیب افکار عمومی و مردم می شود تنها چند اسم و جوسازی در فضای مجازی است.
 
به گزارش بلوچ پرس،گمانه زنی ها درباره روند انتخاب استانداران جدید دولت دوازدهم در سطح کشور حاکیست که این معلق بودن استان ها ناشی از سهم خواهی برخی احزاب،گروهها و جریانات سهم خواه و اختلافات آشکار و پنهان سران این جریانات با وزارت کشور است.
در این بین اما استان سیستان و بلوچستان نیز از این قاعده مستثنی نشده است و با وجود قطعی بودن استمرار روند فعلی طی هفته های گذشته و نزیک شدن به صدور حکم،ظاهرا همچنان برخی افراد،متنفذین و علی الخصوص نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با وزارت کشور و دولت دوازدهم در خصوص انتخاب استاندار اختلاف نظر دارند و در این بین تنها چیزی که انگیزه تمامی مدیران استانی را گرفته است معلق بودن این روند است و تمامی امورات بدرستی به پیش نمیرود.
البته افراد و جریانات مختلف نیز بیکار ننشسته اند و با ایجاد کمپین هایی سعی بر به کرسی نشاندن گزینه های خود بر مسند مدیریت ارشد استان دارند،گمانه زنی ها در فضای مجازی هر روز داغتر می شود،این تحرکات تا آنجایی پیش رفته است که برخی بزرگان مجبور شده اند بدلیل ممانعت از سوء استفاده از موقعیت راهبردی آنها گزینه های خود را طی نامه ای به رئیس جمهور معرفی کنند.
مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان که میزان تاثیر گذاری مواضع وی در سطح ملی و محلی میتواند نقش مهمی در جهت دهی افکار عمومی داشته باشد،طی نامه ای به رئیس جمهور از وی خواسته است تا برای اولین بار یک فرد بومی و بلوچ را در راس مدیریت ارشد استان انتخاب نماید،این در حالیست که پیشتر مواضع دولت دوازدهم در اینخصوص اعلام شده بود و مقرر گردیده بود تا هیچ یک از استانداران بومی نباشند.  
 هرچند گزینه های زیادی برای سکانداری مدیریت کلان این استان محوری و راهبردی مطرح شده است اما بر اساس شواهد موجود،علت کندی معرفی استاندار،روند بررسی صلاحیت و سوابق افراد نبوده و کارشناسان سیاسی، فشارهای غیرمتعارف و سهم خواهی احزاب همسو با دولت را علت اصلی خلف وعده دولتی ها و بی سر و سامانی استان می دانند.
آنچه مسلم است مردم؛ تنها قربانی این بازی سیاسی برخی سهم خواهان با دولتی ها هستند. دولتی که قصد دارد هر طور شده اکثر همراهانش را راضی نگهدارد. جای نگرانی است که این مساله مانع انتخاب یک استاندار کارکشته و آگاه به مسایل،دلسوز،متعهد استان شود و مثل همیشه آنهایی که ضرر می کنند مردم مظلوم سیستان و بلوچستان هستند و تنها کسانی که منفعت میبرند پست طلبان و افراد دیکته شده هستند.
 
 
کد مطلب: 31503
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.