طی نامه ای خطاب به رئیس جمهور؛

فعالان سیاسی سیستان و بلوچستان از ابقای استاندار فعلی حمایت قاطعانه کردند

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۲
Share/Save/Bookmark
جمعی از فعالان سیاسی و نخبگان استان سیستان و بلوچستان با انتشار نامه سرگشاده‌ای از استاندار فعلی استان حمایت کردند و خواستار ابقای او شدند.
 
به گزارش بلوچ پرس،چند هزار نفر از فعالین سیاسی و نخبگان استان سیستان و بلوچستان طی نامه ای خطاب به رئیس جمهور با توجه به عملکرد مثبت علی اوسط هاشمی و همچنین رضایت دولت خواستار ابقای ایشان در سمت استانداری سیستان و بلوچستان شدند.
بر پایه این گزارش در این نامه خطاب به دکتر روحانی آمده است: همانطور که میدانید مردم استان سیستان و بلوچستان ضمن مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری،بالاترین درصد رای به جنابعالی را در کل کشور ثبت کرده و در اینخصوص رکورد دار شدند،عوامل مختلفی از جمله رویکرد کلی دولت،عملکرد و مواضع شخص رئیس جمهور،اعضای کابینه و ... در اعتماد مردم استان به شما تاثیر گذار بوده اما بی شک نقش نماینده عالی دولت در استان یعنی علی اوسط هاشمی در زمینه سازی برای رای و نظر مردم بسیار مهم و پررنگ بوده است.
در ادامه این نامه آمده است: سلامت نفس و پاکدستی، دلسوزی برای توسعه استان، توجه و احترام به حقوق کلیه اقوام و مذاهب ساکن استان، توجه ویژه به جایگاه زنان، رویکرد توسعه ای در خصوص سیستان و بلوچستان، احترام و توجه به شخصیت های مورد قبول مردم، نگاه ضد تبعیض، ایجاد زمینه ارتباط با تک تک مردم استان، پیگیری جدی اجرای پروژه های ملی در استان و به ویژه بحث گازرسانی، ایجاد زمینه جذب سرمایه گذاری‌های خارجی و داخلی، توجه به مسائل اجتماعی، حاشیه شهر، بازماندگان از تحصیل، فاقدین شناسنامه و ... فقط برخی از ویژگیهای آقای علی اوسط هاشمی در طول دوران مسئولیت بوده است.
در این نامه یادآور شده است: این روزها اما اخباری در خصوص جابجایی استاندار سیستان و بلوچستان به گوش می رسد، ما مردم شیعه و سنی استان ضمن اینکه تغییر را حق وزارت کشور و دولت می دانیم و به این حق احترام می گذاریم اما از سوی دیگر انتظار داریم شما هم به عنوان رییس جمهوری ایران به خواست و رای درخشان مردم استان در انتخابات اردیبهشت ماه توجه داشته باشید،مطالبه جمع کثیری از مردم سیستانی، بلوچ و شهرستانی، شیعه و سنی و زن و مرد استان که ما به نمایندگی از آنها این نامه را امضا کرده ایم این است که با توجه به شرایط بین المللی، منطقه ای و همچنین شرایط خاص داخلی استان، با تدبیر شما و وزارت محترم کشور زمینه ادامه فعالیت و خدمت جناب آقای علی اوسط هاشمی به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان فراهم شود.
در پایان این نامه آمده است: معتقدیم با عنایت به توجهات مقام معظم رهبری، رییس جمهوری محترم و دولت ، اراده و همت آقای علی اوسط هاشمی و همراهی مردم محروم استان، آینده درخشانی در انتظار سیستان و بلوچستان خواهد بود.
کد مطلب: 31504
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.