همزمان با روز روستا و عشایر؛

همایش پاکسازی طبیعت روستای گردشگری تمندان خاش برگزار شد

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱
Share/Save/Bookmark
مسئول انجمن حافظان سبز تفتان شهرستان خاش گفت: همزمان با روز روستا و عشایر همایش پاکسازی طبیعت روستای گردشگری تمندان خاش برگزار شد.
 
مرتضی تمندانی با اعلام این خبر در گفتگو با بلوچ پرس، گفت: این همایش با همکاری انجمن حافظان سبز تفتان و شورای اسلامی و دهیاری و با شعار "روستای پاک و عاری از هر نوع زباله" در راستای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست در روستای دو رودی تمندان برگزار شد.
تمندانی بر لزوم آموزش همگانی حفاظت از محیط زیست تاکید کرد و افزود: این انجمن در راستای فرهنگ سازی در بین دانش آموزان و نونهالان طرح دانش آموز همیار محیط زیست را در این روستا اجرایی کرده و در این راستا بیش از ۳۰ نفر از دانش آموزان در این همایش حضور داشتند.
رییس شورای اسلامی روستای دو رودی تمندان نیز در گفتگو با بلوچ پرس گفت: این همایش با هدف زیباسازی و نهادینه شدن فرهنگ حفاظت از محیط زیست برگزار شد.
خالد کردی افزود: محیط زیست میراث ارزشمندی است که بر دوش بشر گذاشته شده و صیانت از آن نیز وظیفه همگان است.
کردی ادامه داد: این روستا با داشتن جاذبه های طبیعی و چشم اندازهای زیبا همیشه پذیرای گردشگران زیادی است اما سهل انگاری گردشگران در رهاسازی زباله ها در طبیعت جلوه زشت و نازیبایی به این روستا داده است.
وی اظهار داشت: استفاده از طبیعت و زیبایی های آن حق همه بوده و امانتی است که از گذشتگان تحویل گرفته ایم و باید به آیندگان بسپاریم تا آنان نیز از این نعمت برخوردار شوند.
رییس شورای اسلامی روستای دو رودی تمندان شهرستان خاش در پایان با بیان اینکه محیط زیست نعمت همگانی است و حفظ آن نیز نیازمند مشارکت و احساس مسئولیت همگانی می باشد، عنوان کرد: رسانه ها به عنوان یکی از ابزار های آموزش و اطلاع رسانی در ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست نقش مهمی در اشاعه این موضوع دارند.
گفتنی است، روستای تمندان در دامنه جنوبی قله تفتان و در فاصله ۴۷ کیلومتری شهر خاش قرار دارد.

کد مطلب: 31507
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.