پیکر علامه مولانا محمد یوسف در گشت سراوان تشییع و به خاک سپرده شد

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۸
Share/Save/Bookmark
پیکر شیخ الحدیث مولانا محمد یوسف حسین پور با حضور مقامات و مدیران استانی و شهرستانی،اقشار مختلف مردم،علماء و ... در شهر گشت سراوان تشییع و به خاک سپرده شد.
 
به گزارش بلوچ پرس،در یکی از بزرگترین گردهمایی های استان سیستان و بلوچستان پیکر علامه شیخ الحدیث مولانا محمد یوسف حسین پور تشییع و به خاک سپرده شد،مراسم تشییع جنازه شیخ الحدیث مولانا محمدیوسف حسین پور رحمه الله با حضور هزاران نفر از اقشار مختلف مردم استان‌های مختلف کشور، در مصلی شهر گشت سراوان برگزار شد.
نماینده عالی دولت در استان سیستان و بلوچستان در مراسم تشییع پیکر مولانا حسین ‌پور گفت: امروز این اجتماع به پاس تلاش های بزرگ مردی است که فکر و اندیشه بلندش زمینه ساز حضور جمعیت کثیری از مردم شد.
استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: درگذشت مولوی حسین پور و از دست دادن عالمی که تابش فکر و اندیشه اش برای همه الگو بود بسیار جانگداز است،نگاه و اندیشه مولوی محمد یوسف حسین ‌پور فرا استانی، کشوری و حتی جهانی بود.
علی اوسط هاشمی افزود: موقعیت ممتاز اجتماعی این عالم وارسته هیچگاه سبب نشد تا به تجمل گرایی سوق پیدا کند و زندگی بسیار ساده ای داشت،مولوی حسین پور هرگز اسیر نفس نشد و همواره زندگی اش را با قرآن گذراند.
وی ادامه داد: ساده زیستی شیخ الحدیث به اندازه ای بود که ایشان در این زمان در خانه خشتی و گلی با سقف های چوبی زندگی میکرد و نمونه بارزی از یک عالم خالص بود.
امام جمعه اهل سنت زاهدان نیز در این مراسم گفت: کل بلوچستان و جهان اسلام امروز عزا دارند،درگذشت شیخ الحدیث مولانا حسین پور ضایعه سنگینی برای امت اسلام است.
مولانا عبدالحمید افزود: مولوی حسین پور انسانی صالح و متواضع بود و درگذشت وی ضایعه بزرگی برای همه ما شده است.
وی افزود: تبحر علمی وی سبب شد تا 60 سال از عمر گرانبهای خود را به تعلیم و تربیت علوم دینی بپردازد و شاگردان زیادی را در راه اسلام تربیت کند.
وی خاطر نشان کرد: مولوی حسین پور همواره منادی صلح و وحدت در جامعه بود و بخشی از وقت خود را همیشه برای حل اختلاف میان مردم می گذراند.
لازم به ذکر است علامه شیخ الحدیث مولانا محمد یوسف حسین پور شامگاه دوشنبه در یکی از بیمارستان های شهر کراچی پاکستان بعد از عمل جراحی قلب در سن 87 سالگی دارفانی را وداع گفت.
کد مطلب: 31512
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.