باقر كرد: راه آهن از اساسی ترین محورهای توسعه منطقه است

تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۷
Share/Save/Bookmark
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سيستان و بلوچستان گفت: راه آهن از اساسی ترین محورهای توسعه منطقه است.
 
به گزارش بلوچ پرس، باقر کرد در حاشیه مانور مدیریت بحران راه آهن جنوب شرق اظهار داشت: احساس خرسندی و شعف شخصی خاصی نسبت به تحولی که در ایستگاه راه آهن زاهدان اتفاق افتاده به بنده دست داده است.
كرد افزود: راه آهن چابهار-زاهدان دارای ۸ قطعه است که تا پایان امسال ۴۰ کیلومتر از زاهدان به سمت خاش و ۱۲۰ کیلومتر از چابهار به سمت ایرانشهر اماده ریل گذاری می شود.
وی ادامه داد: راه اهن چابهار به زاهدان ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
كرد بيان كرد: اگر راه آهن چابهار–زاهدان به خط ریلی شمال به جنوب متصل شود به شاهراه واقعی ریلی دنیا تبديل می شود که باعث توسعه محلی استان، توسعه جنوب شرق کشور و گسترش مبادلات و فعالیت های بندر اقیانوسی چابهار می شود و این بندر را به دنیا و به دریاچه خزر وصل می کند.
وی اظهار کرد: در آینده با افتتاح راه آهن چابهار_زاهدان و زاهدان به سرخس ما کوتاه ترین راه ریلی را از شمال به جنوب خواهیم داشت که باعث توسعه شرق کشور می شود.
وی در ادامه با افتتاح سیستم پایش دوربینی راه آهن زاهدان_کرمان و اتاق مانیتورینگ اداره کل راه آهن جنوب شرق اذعان داشت: این سیستم فوق العاده پیشرفته است و از نظر الکترونیکی و نرم افزاری در سطح بالایی قرار دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سيستان و بلوچستان در پايان گفت: در خط ریلی زاهدان به کرمان ۹۵ دوربین به فاصله ۳۰ کیلومتري با هزینه یک میلیارد ریال نصب شده که یک شعاع بسیار گسترده را در این خط ریلی پوشش می دهد.
 
کد مطلب: 31523
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.