فرماندار چابهار در گفتگو با بلوچ پرس:

کشتی حامل اولین محموله گندم اهدایی کشور هند به افغانستان در بندر چابهار پهلو گرفت

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
Share/Save/Bookmark
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار گفت: کشتی حامل اولین محموله گندم اهدایی کشور هند به افغانستان در بندر چابهار پهلو گرفت.
 
ایوب درویشی در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس، با اشاره به موقعیت چابهار در منطقه افزود: از آنجایی که بندر چابهار بهترین، امن ترین و مقرون به صرفه ترین مسیر حمل کالاهای ترانزیتی بین کشورهای هند و افغانستان و راه دسترسی به کشورهای آسیای جنوب شرقی است، بر اساس قرارداد سه جانبه ایران، افغانستان و هندوستان مقرر شده است 750 هزار تن گندم هند در بازه زمانی یک سال و نیم پس از تخلیه همزمان از طریق بندر چابهار توسط حمل جاده ای و از مرز میلک به افغانستان ترانزیت شود.
درویشی ادامه داد: کشتی حامل محموله گندم اهدایی کشور هند به افغانستان هفتم آبان از بندر کاندلای هند به مقصد بندر چابهار حرکت کرد که صبح دیروز وارد بندر چابهار شد.
وی بیان کرد: ورود این محموله بزرگ نقطه عطفی برای توسعه فعالیت های ترانزیتی در بندر چابهار است که تسریع در فرآیندها و ارائه خدمات مطلوب موجبات گسترش مبادلات تجاری در جذب تجار و استفاده از مسیر ترانزیتی بندر چابهار را فراهم می نماید.
وی اظهار داشت: این اقدام فرصت مغتنمی برای فعال شدن مسیر ترانزیتی چابهار-میلک در کنار اشتغال زایی است و حمل این محموله سنجشی برای قابلیت های بنادر و مسیرهای جاده ای و حمل نقل زیرساخت های ترانزیتی این استان خواهد بود تا بتوان راه را برای سایر محموله های عظیم ترانزیتی با توجه به قابلیت های استان هموار کرد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار در پایان گفت: چابهار بعنوان حلقه تکمیلی زنجیره محور ترانزیت شرق کشور در بعد ملی، به عنوان نقطه اتکاء و در بعد فراملی به عنوان پل ارتباطی کشورهای آسیای میانه و جنوب شرق آسیا برای ورود به بازارهای جهانی است.
کد مطلب: 31527
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.