محمد امین زرین؛

وظیفه صرف شورا تنها نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها و پروژه‌ها نیست

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۱
Share/Save/Bookmark
 
بلوچ پرس_محمد امین زرین_وظیفه صرف شورا تنها نظارت بر عملکرد شهرداری‌ها و پروژه‌ها نیست و شورا باید برنامه استراتژیک و با چشم‌انداز به منظور دستیابی به توسعه پایدار داشته باشد.   
شوراها باید طراحی‌های حوزه شهری را به درستی انجام دهند و در مسیر تحقق خواسته‎های مردم و پیشرفت حرکت کنند. هدف از بیان توسعه پایدار فقط توسعه شهری نبوده و باید توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و غیره را نیز در نظر بگیریم.      
اتاق فکر در شورای شهر ایرانشهر راه‌اندازی شود
یکی از توصیه های مهم به شوراها این است که همیشه از نظرات بزرگان، نخبگان، متخصصان و اهل فن مشاوره صحیح بگیرند و با ایجاد یک اتاق فکر اندیشه‌ها را در یک اتاق فکر به روزرسانی کرده و به مرحله اجرا بگذرانند.
 تعامل با دستگاه‌های اجرایی از مولفه‌های مهم شورا در کسب موفقیت و توسعه شهری  به شمار می آید و شورا باید به دنبال درآمد پایدار بدون آسیب رساندن به مردم باشد و این امر بدون تشکیل اتاق فکر میسر نخواهد شد.
جذب سرمایه‌گذاران اولویت شورای شهر باشد
 جذب و مذاکره با سرمایه‌گذاران از وظایف اصلی شورا بوده که این امور با توجه به تامین و تجهیز زیرساخت‌ها میسر می‌شود.
حضور پرشور و شعور مردم در انتخابات بیانگر اعتماد آنها به نظام مقدس جمهوری اسلامی و پایبندی به آرمان‌های امام خمینی (ره) و پیروی از منویات مقام معظم رهبری بوده و خلق این حماسه سیاسی پیوند ناگسستنی و وفاداری مردم را با نظام مقدس جمهوری اسلامی به جهانیان نشان داد.
نظام جمهوری اسلامی با پشتوانه مردمی در جهان رخ نمایی می‌کند و با حضور حداکثری در انتخابات، اقتدار و نظام مردم سالاری دینی را به رخ جهانیان نشان دادیم.
 
کد مطلب: 31460
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.