بلوچ پرس گزارش می دهد؛

کاهش 4 درصدی نزاع در استان / سیستان و بلوچستان در رتبه های آخر استان های کشور از لحاظ نزاع و خشونت

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۷
Share/Save/Bookmark
مدیرکل پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان می گوید: از ابتدای سال جاری تاکنون آمار مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان 4 درصد کاهش یافته است.
 
به گزارش بلوچ پرس، با توجه به افزايش ميزان خشونت در جامعه و كاهش آستانه تحمل مردم متأسفانه شاهد آن هستيم كه گاه كوچك‌ترين مجادله لفظي ميان افراد به درگيري و زد و خورد بين طرفين مي انجامد، به همين دليل پزشكي قانوني روزانه با حجم زيادي از مراجعيني مواجه است كه به دليل نزاع‌هاي خانوادگي و يا خياباني و از همه مهمتر نزاع های طایفه ای به پزشكي قانوني مراجعه می کنند.
با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و دخالت حداکثری علماء و ریش سفیدان و استفاده از ظرفیت های آنان جهت مدیریت شهرها و نظرخواهی از آنان باعث کاهش چشم گیر نزاع و درگیری های طایفه ای در استان شده که همگی مستقیما نقش ریش سفیدان را در امر تبادل قدرت بین مردم و دولت نشان می دهد.
مدیرکل پزشکی قانونی استان سیستان و بلوچستان در این باره می گوید: از ابتدای سال جاری تاکنون آمار مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان 4 درصد کاهش یافته است بطوریکه این آمار از 5769 نفر در هشت ماهه سال گذشته به 5745 نفر در مدت مشابه سال جاری رسیده است.
رضا عبدی می افزاید: از کل مراجعان نزاع در هشت ماهه امسال 4438 نفر مرد و 1307 نفر دیگر زن بوده اند که در آبان ماه سال جاری نیز آمار مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان 621 نفر بوده است.
آنچه که باید تدبیر دولت ها در مناطق سنتی کشور باشد چنین رویکرد تعامل انگیزی است که آمار پزشکی قانونی و دادگاه موید بر این مطلب است.
با وجودیکه استان سیستان و بلوچستان در آمارگیری های انجام شده جزو آخرین استان ها از لحاظ تعداد نزاع و خشونت می باشد متاسفانه دامن زدن مطبوعات و رسانه ها به برخی مسائل حاشیه ای و اتفاقات نشات گرفته از استکبار و آن سوی مرزها این استان را در اذهان بدور از واقعیات به ناامن ترین نقطه کشور بدل کرده که کاهش 4 درصدی نزاع در نه ماهه اول امسال طبق آمار پزشکی قانونی مزید بر موارد گفته شده ناامنی و نزاع را در این استان با آخرین رتبه در کشور سوق می دهد.
کد مطلب: 31179
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.