بلوچ پرس گزارش می دهد:

بنزین در چند شهر جنوبی استان کمیاب شده است / فرماندار ایرانشهر: با تدابیر اتخاذ شده مشکلی در تامین و توزیع بنزین احساس نمی شود

تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۴
Share/Save/Bookmark
حدود چند ماهی می شود که عرضه بنزین در جایگاه های چند شهر جنوبی استان کم شده بطوری که شهروندان نسبت به این موضوع شدیدا گلایه‌ مند می باشند.
 
به گزارش بلوچ پرس، با شروع سفرهای تابستانی متاسفانه مشکل وجود بنزین گریبانگیر شهروندان شده است به طوری که ایرانشهر و سرباز با توجه به اینکه در موقعیت استراتژیکی قرار دارند و روزانه تعداد زیادی مهمان وارد این شهرها می‌شوند بنزین به ندرت در جایگاه های این شهر ها یافت می شود که از این بابت نیز تماس های متعددی از سوی شهروندان برای پیگیری این موضوع گرفته شده است.
با اتمام سفرهای تابستانی هنوز مشکل کمبود بنزین در همه جایگاه های عرضه سوخت وجود دارد، تامین سوخت در مبادی ورودی و خروجی هر شهر و منطقه‌ امری حیاتی و استراتژیک است، حال برخی از این شهرها مانند ایرانشهر و سرباز با توجه به برخی از پارامترها همچون مرکزی بودن و مرزی بودن، نیازمند سوخت بیشتری برای پیش نیامدن اختلال در امر تردد وسایل نقلیه سبک و سنگین هستند.
متاسفانه نبود بنزین در همه جایگاه های سوخت شهرهای مذکور باعث سرگردانی چند ساعتی شهروندان و مسافرین شده است که باعث گلایه آن ها از مسئولین امر شده است.
البته در کنار همه این بی تدبیری ها باید از نظم سودجویان و دست فروشان حامل‌ های انرژی تقدیر کرد که با بنزین لیتری ۱۵۰۰ تومان در راه ماندگان را به سر منزل مقصود می‌ رسانند و مانع وخامت اوضاع می‌شوند.
محمد بخش رئیسی یکی از مسافرین اهل شهرستان نیکشهر در گفتگو با خبرنگار بلوچ پرس ضمن گلایه از نبود بنزین می گوید: دیروز اینجانب بعد از 15 روز مسافرت ایرانگردی به کل ایران وارد ایرانشهر شدم متاسفانه هیچ کدام از پمپ بنزین های شهر ایرانشهر بنزین نداشتند که مجبور شدیم 20 لیتر بنزین از بازار آزاد خرید نماییم و به نیکشهر برویم.
وی افزود: در سایر استان ها و شهرهای کشور برای تامین بنزین هیچ گونه مشکلی نداشتیم و حتی از کارت سوخت خودمان نیز استفاده نکردیم و تمام حایگاه ها خودشان کارت سوخت داشتند، ولی در استان ما نه کارت سوختی وجود دارد نه بنزینی. به هر حال در شهری که فرمانداری ویژه استان به شمار می آید و روسای دستگاه های مختلف می توانند به عنوان معاونان مدیر کل استان ایفای نقش کنند، پذیرش چنین استدلال هایی مثل نبود بنزین حداقل از سوی مردم امکان پذیر نیست و انتظار داریم مدیران شهر با قاطعیت بیشتر نسبت به رفع این مشکل مهم ورود پیدا کنند.
مردم انتظار دارند با طی مسیر چند کیلومتری و رسیدن به پمپ بنزین خدمات دریافت کنند اما مواجه شدن با پمپ هایی که شیلنگ هایشان درازکش روی زمین افتاده و کارگری که می‌گوید بنزین تمام کردیم در کنار باک خالی خودرویی که با امید پر شدن به جایگاه مراجعه کرده، مشکل رسیدن به جایگاه دیگر را در پی دارد و راننده ای که نمی‌داند آیا به جایگاه بعدی می رسد یا خیر؟
معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در همین مورد گفت: با تدابیر اتخاذ شده مشکلی در تامین و توزیع بنزین احساس نمی شود و هم اکنون شرایط عادی در توزیع بزنین در سطح شهر حکمفرماست.
نبی بخش داودی افزود: یکی از جایگاه های شهر به جهت تعلل در خرید بموقع فعلا تعطیل شد و با دیگر جایگاه ها نیز اتمام حجت شد تا نسبت به خرید بموقع و توزیع اهتمام جدی داشته باشند.
داوودی ضمن عذرخواهی از شهروندان جهت اختلالات پیش آمده در امر توزیع بنزین، ادامه داد: شهروندان برای تامین سوخت فقط به یک جایگاه تمرکز نکنند چرا که باعث ایجاد صف های طولانی می شود.
معاونت استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در پایان گفت: در صورتیکه وضعیت فوق تکرار شود ناگزیر به اعمال و اجرای روش های مرسوم زوج و فرد یا کدینگ خواهیم شد.
کد مطلب: 31251
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.