گزارش بلوچ پرس از یک داستان ادامه دار:

نبود آب شرب در استان هنوز قربانی می گیرد / ۱ کشته و ۲ زخمی بعلت نبود آب شرب در یکی از روستاهای شهرستان قصرقند

تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
Share/Save/Bookmark
نبود آب شرب در روستای چندوکان بخش ساربوک شهرستان قصرقند ۱ نفر کشته و ۲ نفر مجروح بر جا گذاشت.
 
به گزارش بلوچ پرس، پس از بی توجهی های مسئولین شهرستان قصرقند و نادیده گرفتن مشکل آب شرب روستای چندوکان، تعدادی از اهالی این روستا جهت تامین آب شرب مجبور به حفر یک حلقه چاه می شوند که بعد از ورود به چاه بر اثر نبود اکسیژن کافی و گرمای هوا یک نفر از اهالی بنام عمران بلوچ دچار خفگی شده و فوت می کند.
دو نفر دیگر از اهالی برای کمک به فرد فوت شده به داخل چاه رفته که دچار خفگی می شوند و از هوش می روند، با همکاری اهالی روستا این دو نفر به بیمارستان محمد رسول الله نیکشهر منتقل می شوند که بعلت نبود امکانات پزشکی به ایرانشهر اعزام می شوند.
بر پایه این گزارش، متاسفانه معضل کمبود آب در بیشتر روستاهای استان احساس می شود و خیلی از اهالی روستاها مجبور به حفر چاه های غیر قانونی و فاقد پروانه حفر می شوند که تبعات منفی زیادی در پی دارد و هر روزه شاهد اتفاقات بد جدیدی در این مورد هستیم.
چند روز پیش هم، مریم دختر ۹ ساله اهل بمپور شهرستان ایرانشهر برای برداشت آب شرب به یک موتور پمپ کشاورزی واقع در مرکز روستای ۳ هزار نفری خیرآباد مراجعه می کند که متاسفانه موهای این طفل معصوم در تسمه های موتور پمپ گیر می کند و ناگهان موها و پوست سرش با هم کنده می شوند.
انتظاز می زود، مسئولین امر توجه بیشتری نسبت به موضوع آب که یک امر حیاتی برای هر انسانی می باشد داشته باشند تا دیگر شاهد این حوادث ناگوار نباشیم.
کد مطلب: 31257
 


بلوچ پرس نظرات حاوی توهین و تحقیر افراد، اعم از حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کند.